Bakım

Bakım

Araç bakımı; motorlu araçların belli aralıklarla kontrol, ayar ve değiştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi işlemidir ve aracınızın performansının yüksek olması ile uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Aracınıza düzenli olarak periyodik bakım yaptırmanız gerekmektedir.

Periyodik Bakım Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Araçlarının periyodik bakımının yılda bir yaptırılması idealdir. Buna ek olarak periyodik bakımın zamanını belirlerken; aracın kullanım şartları, kilometre değişim aralığı da dikkate alınarak belirleme yapılabilir. Süresinde ve düzenli olarak yapılan periyodik bakım, aracınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Periyodik bakım yakıt tasarrufu ve sürüş güvenliği de sağlamaktadır.

Periyodik Bakımın Faydaları Nelerdir?

Aracınıza düzenli olarak bakım yaptırdığınız takdirde aracınız mümkün olacak en yüksek performansla çalışacaktır. Periyodik bakımın avantajları bunlarla da sınırlı değildir. Periyodik bakım ileride ortaya çıkabilecek ciddi sorunların önlenmesinde de etkilidir.  Araç bakımı periyodik bakım ve ağır bakım olmak üzere iki şekildedir. Periyodik bakım aracın sorunsuz çalışmasını sağlayan filtre, yağ, vb. detaylı kontrollerdir. Ağır bakım ise daha çok fren, balata değişimi gibi ağır işçilik gerektiren işlemlerden oluşmaktadır. Aracınızdan maksimum performans elde etmek için araç bakımlarınızı düzenli olarak yaptırmaya dikkat etmeniz gerekmektedir.  

Araç Bakımının Sağladığı Faydaları Temel Başlıklar Altında Toplamak Mümkündür:

  • Olası Riskleri Ortadan Kaldırır
  • Araç Kullanımından Sağlayacağınız Performansı Arttırır
  • Daha Güvenli Bir Sürüş Sağlar
  • Aracınızı Daha Uzun Süre Kullanabilirsiniz
  • Aracınızı Satmaya Karar Verdiğinizde Değeri Düşmez
  • Periyodik Bakım Sayesinde Çevreyi Koruyabilirsiniz

Araç Bakımınız İçin AutoNetwork Noktalarını Tercih Edebilirsiniz Araç bakımı için AutoNetwork noktalarından hizmet alabilirsiniz. Online randevu için autonetwork.com.tr adresini ziyaret etmeniz yeterlidir. Online olarak autonetwork.com.tr üzerinden size en yakın oto servis noktasını bulabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.