Hava Filtresi Değişimi

Hava Filtresi Değişimi

Hava filtresi aracınızın motorunun çalışması için ihtiyacı olan havayı temizler, motorun pis havaya maruz kalmasının önüne geçilir. Motora giden havanın temiz olması araç performansı için önem taşır. Bu sebeple hava filtresi değişimi her sene yapılmalıdır.

Hava filtresi değişimi için öncelikle aracın markasına göre filtre seçmeye dikkat edilmelidir. Filtre tipleri aracın markasına göre değişiklik gösterecektir. Doğru filtrenin seçilmesinden sonra aracın ön kaputu açılır ve hava filtresi kutusu bulunur. Kutunun içinden eski hava filtresi çıkartılır. Kullanıma hazır yeni filtre, eski filtrenin çıkarıldığı yere yerleştirilir. Kapağın kapatılmasıyla işlem tamamlanmış olur. Hava filtresinin değişimi aracınızın performansını artıracak ve böylelikle konforlu ve güvenli bir sürüş olanağı sağlayacaktır. Hava filtresi değişiminde profesyonel destek almanız, güvenliğiniz ve araç performansınız bakımından daha ideal olacaktır.

Hava Filtresinin Değişim Zamanını Nasıl Anlarız?

  • Aracınızda “Motoru Kontrol Edin” ışığı yanar.
  • Motorun rölantide çalışmasında bir olağandışı bir durum hissedilir.
  • Motorun performansı normalin altındadır.
  • Aracın çalıştırılmasında sıkıntı vardır.
  • Motor çalışmıyordur.

Hava filtresi değişimi için AutoNetwork noktalarından hizmet alabilirsiniz. Online randevu için autonetwork.com.tr adresini ziyaret etmeniz yeterlidir. Online olarak autonetwork.com.tr üzerinden size en yakın oto servis noktasını bulabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.