Buji Kablosu Değişimi

Buji Kablosu Değişimi

Sıkışmış hava ile yakıt karışımını ateşleyen buji aracınız için önemli bir aksamdır. Buji kadar buji kablosu da çok önemlidir ve deforme olduğunda mutlaka yenilenmelidir. Yenileme yapılırken sorunun kablodan kaynaklandığından emin olunması gerekir.

Seçilen buji kablosunun kalitesi büyük önem arz etmektedir. Aracınızın elektrik bobininden gelen akımı taşıdığı için içinden yüksek elektrik akımı geçer. Bu sebeple kalitesi düşük kablolar hızla deforme olacağından büyük bir tehlikenin ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Buji kablosu değişimi yapılırken kabloların fazla uzun bırakılmaması ve birbirine temas etmemesi de çok önemlidir. Zira, böyle hatalı bağlamalar sonucunda tehlikeli sorunlar ortaya çıkabilir.

Buji kablosu ile alakalı olarak en sık karşılaşılan problemler, eskime veya kopmadır. Bu durumda en yakın servise gidilerek kabloların yenilenmesi sağlanmalıdır.

Buji Kablolarının Eskimesinin Sonuçları Nelerdir?

Eskiyen buji kablolarının yalıtım özelliği kaybolur. Yalıtım özelliğini yitiren kablolar, akünün ürettiği voltajı yani enerjiyi iletmekte zorlanır. Gücü iletemeyen kablolar, aracın çalışma sırasında teklemesine ve çalışmamasına neden olur. Başka bir deyişle deforme olan kablolar işlevlerini kaybeder. Bu durumda motor çalışmaz ve aracınız için önemli bir güvenlik problemi oluşabilir. Kablodaki deformasyon genellikle buji arıza ile karıştırılır ancak ikisi farklı şeylerdir.

Buji kablo değişimi için AutoNetwork noktalarından hizmet alabilirsiniz. Online randevu için autonetwork.com.tr adresini ziyaret etmeniz yeterlidir. Online olarak autonetwork.com.tr üzerinden size en yakın oto servis noktasını bulabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.