Jant Sökme Takma

Jant Sökme Takma

Jant Nedir?

Jant, lastiğin iç tarafına yerleştirilen ve arabanın hareket etmesi ile doğrudan bağlantılı olan parçadır. Jantlar aks sistemine bağlantılıdır. Dolayısıyla jantlar aracınızın hareket işlevinin yerine getirilmesinde büyük önem taşımaktadır. Bunun yanında estetik bakımdan da önemlidir

Doğru jant seçimi hem sürüş konforu açısından hem de estetik kaygılar bakımından dikkat edilmesi gereken bir husustur. Araca uygun olmayan jantların kullanılması durumunda jantların yıpranma payı daha fazla olacaktır.

Tüm bunlara ek olarak kullanım koşulları ve aracın kullanım yerindeki hava şartları da dikkate alınarak kullanılan jantların zaman içerisinde uğradığı hasarların düzenli aralıklarla düzeltilmesi gerekmektedir. Hatalı jant seçimi ve hasarlı jant kullanımı, araçta balans problemleri yaratacağından sürüş güvenliğinizi olumsuz yönde etkileyecektir.

Jant satın alma ve jant değişimi için AutoNetwork noktalarından hizmet alabilirsiniz. Online randevu için autonetwork.com.tr adresini ziyaret etmeniz yeterlidir. Online olarak autonetwork.com.tr üzerinden size en yakın oto servis noktasını bulabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.