Lastik Tamiri

Lastik Tamiri

Lastik değişimi her zaman gerekli midir?

Lastiğiniz zamanla eskiyebilir veya çevresel faktörler nedeniyle delinme, kesilme veya yırtılma gibi durumlarla zarar görebilir. Ancak kimi durumlarda lastiğinizin değişmesi gerekliyken kimi durumlarda lastik tamiri yapılması yeterli olacaktır.

Hangi Durumlarda Lastik Tamiri Yapılabilir?

Lastik tamiri maalesef her durumda mümkün değildir. Lastik tamirinin mümkün olması için:

  • Aracınızın lastiğinin patlamasının akabinde hiç kullanılmamış olması,
  • Lastiğinizdeki hasarın lastiğin sırt kısmında bulunması, (Hasarın, lastiğin sırtı yerine lastiğin yanağında lastik kullanılmaz bir hale gelecek ve değişim gerektirecektir.)
  • Lastikte oluşan deliğin 6 milimetreyi aşmaması gerekmektedir.

Lastik Nasıl Tamir Edilir?

Lastik tamiri yapılabilmesi için lastiğin yerinden çıkartılması ve lastiğin iç ve dış kısımlarının kontrol edilmesi gerekir. Muayene sonrasında tespit edilen bölgelerde lastik yaması yapılır ve delik olan bölgeler doldurulur.

Lastiğinizin hasar görmesi durumunda geçici çözümler uygulamak yerine lastik tamiri için uzmanlara başvurmanız tavsiye edilmektedir.

Lastik tamiri için AutoNetwork noktalarından hizmet alabilirsiniz. Online randevu için autonetwork.com.tr adresini ziyaret etmeniz yeterlidir. Online olarak autonetwork.com.tr üzerinden size en yakın oto servis noktasını bulabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.